In de omgeving van Quetzaltenango liggen kleine dorpjes waar heel veel gewassen verbouwd worden. De grond is hier extreem vruchtbaar door het vulkanische gebergte. Jullie bezoeken de markt en de velden van Almolonga, waar je enorme hoeveelheden groente zult zien, ook voor de export. Daarna bezoeken jullie een glasblaascooperatie waar gerecycled glas wordt gebruikt om daar nieuwe producten van te blazen, allemaal met de hand. Ze werken niet in het weekend en ook niet op feestdagen, maar de fabriek is wel open voor bezoeken.
Tenslotte bezoeken jullie het dorpje Zunil, waar je een weefcooperatie bezoekt, en je brengt een bezoekje aan San Simon, een lokale heilige, een apart verschijnsel.
Tenslotte gaan jullie bij Zunil de bergen in, op weg naar Fuentes Georginas, de hot springs van vulkanisch warm water. De rit er naartoe is prachtig, hoog in de bergen door de velden vol groente, met mooie uitzichten.
Bij aankomst kun je de verschillende baden met warm water bezoeken, middenin het nevelwoud. Het is een prachtige plek om te relaxen en de spieren te ontspannen. Er zijn ook wandelpaden door het bos, mocht je dat leuk vinden.
Na een uurtje of anderhalf brengt de chauffeur jullie weer terug naar Quetzaltenango, waar jullie weer op tijd terug zijn voor de lunch met het gastgezin.